Začni se hýbat :)!

Nevíš, jak aktivně a v pohybu strávit den? Nebo se bojíš, že by se ti některé děti mohly posmívat, protože máš cukrovku či nějaké to kilčo navíc?

Zkus se k tomu postavit čelem! To, že máš cukrovku, není žádný velký důvod, proč se nehýbat. Naopak! Musíš si však před pohybovou aktivitou uzpůsobit dávku inzulínu a množství jídla, ale to ty jistě moc dobře víš! Máš-li problém s váhou, zkus najít možnosti ve svém okolí, jak se pravidelně hýbat a dělat aktivity, které tě baví, protože to je na pohybu nejdůležitější. Může to být sranda s kámošema venku na hřišti, v přírodě nebo klidně v nějakém pohybovém kroužku (florbal, fotbal, basket, volejbal, plavání, tenis, tancování, zumba, aerobik aj.). Při snižování hmotnosti je důležité dodržovat zásady zdravého stravování, ale na druhé straně je výhodné se také více a přirozeně hýbat, než držet drastické diety, které mohou člověku jen ublížit.

Prázdniny jsou tady! Jupí !

Máme tu prázdninové období, takže počasí bude vyzývat k tomu někam vyrazit na kolo, na výlet, na tábor či vyzkoušet nějakou akci zaměřenou na pohyb, kde můžeš některé sportovní aktivity blíže poznat a vyzkoušet si, co tě opravdu baví!

A proto budeš-li mít chuť, vezmi svého kámoše nebo rodiče a přijďte se pobavit při pohybovém dopoledni, které se uskuteční od září každou první sobotu v měsíci na Gymnáziu Na Vítězné pláni od 9.00 do 11.30 hodin. Přijít mohou děti všech věkových kategorií, každý si totiž přijde na své. Hrají se různé druhy míčových a kolektivních her jako jsou např. florbal, fotbal, basket, štafety na týmy, opičí dráha, zumba, tancování a osvojování si dalších dovedností.

Taky bude sváča!

A pokud tě zajímají otázky, které se týkají pohybu, cukrovky a obezity, vše můžeš na místě prodiskutovat s lékařem či nutričním terapeutem. Součástí pohybového dopoledne je také zdravá svačinka plná ovoce a zeleniny od VZP, na které si pochutnáš! Program je vhodný pro dětské diabetiky, pro děti s nadváhou, ale i pro všechny ostatní.

Autor: Bc.Horáková Jitka, DiS. – instruktor pohybu VŠTJ MEDICINA PRAHA, o.s

Více se dozvíš na našem webu www.vstj.cz v rubrice "Děti", kde jsou i fotky z předchozích akcí. Tak neváhej a začni se hýbat :)!