Je tvoje kamarádka trochu „při těle“?

Chtěla bys jí pomoci a nevíš, jak na to? Ty máš třeba to štěstí, že s nadbytečnými kilogramy bojovat nemusíš.

 

V prvé řadě se zamysli nad tím, jakým způsobem trávíte společný čas. Chodíte do kina nebo se za hezkého počasí posadíte na lavičku v parku a povídáte si? Pro začátek byste se místo sezení na lavičce mohly jít projít.

Bylo by také dobré vymyslet nějaký sport, kterému byste se mohly společně věnovat. Pravda je taková, že „ve dvou se to vždy lépe táhne". Je možné, že kamarádce se prostě samotné sportovat nechce a stydí se požádat o doprovod. Třeba byste mohly někam vyrazit na kole nebo se projet na in-line bruslích. Možná bys mohla zkusit navrhnout hodiny aerobiku nebo zumby. Nebo byste si mohly jít zaplavat.

Způsobů, jakými se začít hýbat, je celá řada. Důležité je, aby vás pohyb obě bavil a měly jste z něho radost. Měla bys zjistit, co by tvojí kamarádku bavilo! Promluvte si o tom.

A nyní se dostáváme k jídlu. Co si koupíte, když jdete ze školy nebo nakupovat a dostanete na něco chuť? Je to párek v rohlíku u stánku, zajdete do cukrárny nebo do KFC?

Tvoje kamarádka je možná odhodlaná vydržet a vynechat nadbytečné kalorie v hamburgerech, dortu nebo cole. Vůbec to ale neznamená, že se musíte fast foodu nebo cukrárně obloukem vyhnout (i když je to často to nejlepší). Téměř vždy se dá najít nějaká zdravější varianta. Pokud ale zajdete s kamarádkami do Mcdonald´s a ty si v kamarádčině společnosti koupíš Big Mac s hranolky a kolou, je velmi pravděpodobné, že „selže“ a koupí si to samé. Proto by bylo dobré jen říct, že ten Caprese salát vypadá dost dobře a že jsi zrovna na něj dostala chuť.

Tak vzhůru do toho! Tvoje kamarádka si tvou pomoc opravdu zaslouží!

MUDr. Jitka Kytnarová