Indoboard

Léto se nám pomalu blíží a tak jsem vám připravila další tip na venkovní sportování. Indo Boarding je zajímavý sport, který vytvořil surfař Hunter Jolins. Svůj první prototyp Indo Boardu představil již v roce 1975 a od roku 2000 se rozhodl jít s Indo Boardem na zahraniční trhy. Tedy pomalou cestou se dostal i k nám do České republiky.

Co to tedy Indo Board vlastně je? Jedná se o speciálně vytvarované oválné prkno vyvážené na dlouhém válci, na kterém musíte balancovat a udržovat rovnováhu.

Jak na to?

Pro začátek Indo Board nezkoušejte sami. Nejlepší je začít ve dvou s kamarádem, který tě bude přidržovat. Nejlepší povrch pro balancování na válci je určitě vysoký koberec. Čím vyšší chlupy, tím pomaleji se na boardu pohybujete. Jakmile budete tímto sportem trávit více času, začnou vás lákat hladší povrchy. Na desce se pohybujeme s pokrčenými koleny a udržujeme rovnováhu. Pro předcházení zranění není od věci vzít si helmu a chrániče na ruce a nohy. 

Indo Board je zajímavý i tím, že jakmile začne pršet, můžeme ho přemístit do vnitřního prostoru. Další výhodou je fakt, že většina jezdců se už po 15-20 minutách „indoboardování“ cítí pohodlně a začíná zkoušet i různé triky.

Tak hurá do toho!