Bulimie

Když se řekne porucha příjmu potravy, většině z nás přijde na mysl právě bulimie. Co to ale vlastně je? Především je důležité vědět, že se jedná o vážnou nemoc, která postihuje dívky i chlapce ve tvém věku.

Jak rozpoznáš bulimii? Pro tuto nemoc je typický strach z tloušťky, snaha zmírnit vliv jídla na váhu zvracením, nutkavé myšlenky na jídlo a nenávist k vlastnímu tělu a přejídání.

Spouštěčem bulimie může být vlastně cokoliv. Někdy to jsou přehnaně vysoké nároky tvého okolí, pomluvy, stres, stěhování, rozchod s klukem, drastické diety, přirozené změny tvé postavy v dospívání, ale také módní trendy a požadavky společnosti. Bohužel i v některých sportech se setkáváme s přemrštěnými nároky trenérů na své svěřence. Typickým příkladem je gymnastika, atletika nebo krasobruslení.

Stejně jako anorexie, tak i bulimie je nemoc psychická! Je tedy velká pravděpodobnost, že když se se svým problémem budeš trápit sama a nikomu se nesvěříš, můžeš si tím akorát sama ublížit a nemoc zhoršit. Je důležité, aby sis ty sama uvědomila, kdo jsi a jak moc chceš, aby tě okolní svět ovlivňoval! Buď svá!

V případě, že sama na sobě nebo na někom z tvých kamarádů pozoruješ některé znaky bulimie nebo anorexie, co nejdříve se s tímto problémem někomu svěř! Tvoji kamarádi a rodina jsou tady pro tebe! Stejně tak, jako Modrá linka (Tel. 608 902 410) a Linka naděje (Tel. 547 212 333).