BEACH SOCCER

Fintičky, triky, výskoky a výkopy v letu, to všechno na jemnym písku někde na koupališti. To JE beachsoccer, neboli plážový fotbálek. Tenhle, původně brazilskej, sport je naprosto ideální na krásný, teplý, letní dny. Takže hurá na něj! :)

Co budeš potřebovat?

Vlastně skoro nic. Stačí dvě branky (oficiálně 5,5 metru na délku a 2,2 na výšku), hřiště (mělo by mít 28 x 37 metrů), fotbalovej míč a 10 kámošů, abyste mohli sestavit dva týmy o pěti lidech. A můžete jít na to.

Oficiální pravidla hry

Zápas je rozdělenej na tři části, pokaždé se hraje 12 minut. Na rozdíl od klasickýho fotbalu ale neexistuje remíza, takže pokud je po uplynutí herního času zápas nerozhodně, nastavuje se čas o další tři minuty (pravidlo zlatého gólu). Pokud ani potom není jasno, následuje rychlá smrt v podobě penalt.

TIP

Koukej hodně trénovat! Pokud se zadaří, stane se beach soccer od roku 2016 oficiálním Olympijskym sportem. Pokud budeš hodně dobrej, mohl bys mít šanci ukázat svoje umění nejen holkám na pláži, ale i sportovní špičce světa! :-)